Turniej judo i ju jitsu w Słońsku 12.12.2009r.

12 grudnia 2009 roku w Słońsku rozegrano ogólnopolski turniej ju jitsu i fighting ju jitsu . Nasz region reprezentowany był przez zawodników BKSzW, którzy ponownie odnieśli wielki sukces. Przywieźliśmy z tych zawodów aż jedenaście medali. Marcin Borkowski startował w dwóch kategoriach.

W kategorii do 30 kg zdobył brązowy medal, a w kategorii do 38 kg srebrny. Trzeba dodać, iż jego przeciwnicy byli od niego ciężsi nawet o 10 kg, co w tej kategorii stanowiło jedną trzecią wagi. Miłym zaskoczeniem jest też złoto Karola Steckiewicza, gdyż był to jego pierwszy udział w zawodach tej rangi. Za sukces trzeba także uznać drugie miejsce kategorii open fighting ju jitsu (bez limitu wieku) Damiana Czułkowskiego. Damian również startował po raz pierwszy. Wspomnieć trzeba, iż zawodnicy naszego klubu zdominowali właśnie tę kategorię.
Poziom wyszkolenia naszych zawodników jest coraz lepszy z zawodów na zawody. Każda taka impreza to kolejne wyzwanie i nauka radzenia sobie ze swoimi słabościami, związanymi chociażby ze stresem jaki towarzyszy podczas takich zawodów. Lecz zazwyczaj jest to powrót z sukcesami. To ciężka i mozolna praca szkoleniowa, lecz przede wszystkim wielki wysiłek zawodników, ich determinacja i wysoko stawiane cele. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników.
Chcę również podziękować rodzicom angażującym się w pomoc, aby zapewnić transport naszych uczestników na miejsce zawodów. Bez pomocy rodziców oraz naszych instruktorów udział takiej liczby osób w zawodach byłby niemożliwy. WIELKIE DZIĘKUJĘ!!!
Prezes BKSzW. Osu!!!

Osiągnięcia zawodników:

Marcin Borkowski – 2 i 3 miejsce – judo
Monika Karaszewska- 1 miejsce – judo
Eryk Dorna – 1 miejsce – judo
Karol Steckiewicz – 1 miejsce – ju jitsu
Krystian Piasta – 4 miejsce – ju jitsu
Mateusz Mathea – 3 miejsce – ju jitsu
Sara Grządziela – 2 miejsce – ju jitsu
Jakub Krzemiński – 3 miejsce – fighting ju jitsu
Michał Ziółecki – 3 miejsce – fighting ju jitsu
Damian Czułkowski – 2 miejsce – fighting ju jitsu
Krystian Skrok-Wolski – 3 miejsce – fighting ju jitsu