Mistrzostwa Polski Kata IKO Kyokushin Tezuka Group Wałbrzych 27.02.2010

Mistrzynią Polski w kategorii młodzików(11-13 lat) została Julia Andrearczyk,srebro w kategorii dzieci(do lat 10)zdobył Mateusz Jaciubek i w juniorach starszych(powyżej 16 lat) Romaric Abdoul,a brązowy medal w młodzikach(11-13 lat)wywalczył Marcin Borkowski.

Zawody stały na wysokim poziomie. Startowało w nich około 140 zawodników. Oczywiście w każdej kategorii zdarzały się jakieś wyjątki,lecz te osoby,które reprezentowały słabszy poziom przygotowania odpadały w pierwszym etapie zawodów. My do Wałbrzycha zabraliśmy osiemnastkę zawodniczek i zawodników, która przeszła przez kwalifikacje rozegrane tydzień przed zawodami w naszym klubie. Pierwszym wielkim sukcesem na tych zawodach był awans całej naszej ekipy do półfinałów. Do finałów w poszczególnych kategoriach, kwalifikowało się po ośmiu zawodników.My wprowadziliśmy w sumie...piętnastkę.To duży sukces szkoleniowy naszych trenerów, lecz największy samych zawodników, bo przyczyniły się do tego ciężka praca nad szczegółami i mozolny trening nad doskonaleniem umiejętności.
Trzeba wyróżnić postawę Piotra Toboły startującego po raz pierwszy w zawodach. Pokazał,że trema jaka towarzyszyła mu od początku jego przygotowań nie jest w stanie wygrać z jego silną wolą.
Jako szef klubu jestem dumny ze wszystkich naszych podopiecznych tym bardziej,że "ściany trochę pomagały" zawodnikom startującym w barwach organizatora.
Zawodnicy BKSzW stanęli na wysokości zadania pokazując tym samym dobry kierunek w przygotowaniach do takich zawodów. Osu!