Mistrzostwa Polski PFK w Piotrkowie Trybunalskim

W minioną sobotę zawodnicy Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki brali udział w XIII Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim.


Poziom zawodów, jak i ich organizacja, a także poziom wyszkolenia zawodników stały na najwyższym poziomie. Walki eliminacyjne rozpoczęły się już od wczesnych godzin porannych i trwały do sobotniego wieczoru. Dla nas, jako klubu najbardziej wyczekiwaną walką była walka o pierwsze miejsce w najcięższej kategorii wagowej juniorów starszych powyżej 80 kg, naszego zawodnika Michała Ziółeckiego. Michał stanął na wysokości zadania i po upływie regulaminowego czasu walki w dogrywce zaprezentował swoją wysoką klasę wyszkolenia nokautując przeciwnika, a tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów. Trzeba dodać, że Michał startował w wyższej kategorii wagowej niż jego realna waga, tym bardziej jest to dla niego wielki sukces.
Nie można pominąć także dobrej postawy i ducha walki naszej zawodniczki Pauli Chudzińskiej, która została pokonana po zaciętej walce przez zdobywczynię najwyższego stopnia podium w kategorii juniorów starszych do 60 kg.
W zawodach brały udział 32 kluby z całej Polski (110 zawodników). Wiele klubów ze względu na obecną sytuację zagrożenia powodzią nie mogło dotrzeć na miejsce zawodów.
Ponownie reprezentanci BKSzW pokazali swoją wysoką klasę przygotowania do tak trudnych zawodów. Wyrazy uznania. Gratulujemy. Osu!