Pokaz BKSzW na Festynie Parafialnym

W sobotę 8 maja mieliśmy okazję zaprezentować się na Festynie Parafialnym Św. Łukasza w Fordonie. W pokazie wzięło udział kilkunastu naszych adeptów z sensejem Maciejem Tomaczakiem na czele.


Naszym zadaniem było pokazanie czego i w jaki sposób uczymy się na treningach. Dlatego też na początku wykonane zostały podstawowe techniki, czyli kichon. Następnie mali Mistrzowie Polski zaprezentowali kata, a ich starci koledzy wolną walkę - kumite.
Nie byłby to jednak nasz pokaz, gdyby zabrakło w nim ju jitsu. Prezentacja realnych technik obrony przed kilkoma napastnikami uzbrojonymi w noże i kije zmroziła obecną na miejscu publiczność.

Ostatecznie pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i długo po jego zakończeniu nie ustawały dotyczące go komentarze. Wśród nich pojawiały się i takie, że tego rodzaju przedstawienie z pewnością wymagało długich przygotowań i było wyreżyserowane. Tymczasem, jak to bywa z prawie wszystkimi naszymi pokazami i ten odbywał się spontanicznie i nie brała i w nim udziału żadna sekcja reprezentacyjna, ale zwykli członkowie klubu. Każdy wykonywał po prostu polecenia wydawane przez instruktora, dokładnie tak, jak to się dzieje na każdym treningu. W konsekwencji był to pokaz tego, jacy rzeczywiście jesteśmy, a nie tylko tego, jakimi chcielibyśmy się pokazać.

Wszystkim, którzy wzięli udział w pokazie serdecznie dziękujemy. Osu!