Japonia-Tokyo październik-listopad 2014r.

Pod koniec października tego roku tj. 2014r. miała miejsce podróż mojego życia. Po przeszło trzydziestu latach ćwiczenia i udoskonalania sztuki karate kyokushinkai wylądowałem w Japonii na lotnisku w Tokyo.

Lot do Tokyo trwał ok.20 godzin. Najpierw do Dubaju i tutaj zmiana strefy czasowej o 3 godz. następnie do Tokyo i tutaj to różnica aż 8 godz. Tutaj spędziłem w sumie kilka dni. Japonia to inne obyczaje,zachowania i całkowicie odmienna kultura. Tokyo to wysokie budynki a wręcz są to 'drapacze chmur', bardzo gęsta zabudowa i świetna struktura połączeń komunikacyjnych.

Wybrałem dla Was kilka zdjęć z prawie dwóch tysięcy jakie zrobiłem. Patrzymy ze zdumieniem na Japończyków jak wciąż i wszędzie robią zdjęcia a ja w Japonii zachowywałem się tak samo, na każdym prawie kroku robiłem zdjęcie. Wpływ na to miał zupełnie inny wygląd wielkiego miasta jakiego w naszych stronach raczej się nie zobaczy.

W Tokyo mieszka ok.13.35 miliona ludzi. Są tam budowle np.jak wieża widowiskowo-telewizyjna(Tokyo-Skytree) o wysokości 634m prawdopodobnie najwyższa na świecie, Pałac Cesarski jakiego powierzchnia to ok.341 hektarów(tyle co Park Centralny w Nowym Jorku), Tokyo Disneyland otwarty w 1983r. Sieć parków rozrywki stworzonych przez wytwórnię Disneya...

Wiem, że zdjęcia nie są w stanie oddać tego co widziałem na własne oczy, ale zawsze to chociaż coś. Osu!