Japonia-Mitsumine listopad 2014r.

Na początku listopada 2014r. ruszyliśmy w podróż z Tokyo do Mitsumine.To kilka godzin jazdy autokarem. Oczywiście zmiana temperatury. W Tokyo +22-25 stopni cencjusza a w Mitsumine +8.


Tutaj w kompleksie świątyń i hotelu blisko 150 osób (reprezentanci krajów i instruktorzy) z 20 krajów doskonaliło swoje techniki i zdobywało nową wiedzę. Treningi odbywały się 4 razy dziennie. Świątynie znajdują się na szczycie góry Mitsumine i obejmują obszar w pobliżu szczytu góry. Główne bóstwa czczone są tu Izanagi i Izanami, dwaj bogowie z głównych ról w tworzeniu japońskich mitów. Wilki i psy górskie były często czczone w górskich sanktuariach Shinto, a to jest wyraźnie widoczne na wielu posągach przedstawiających je na całym obszarze Mitsumine.

W 4 wieku naszej ery jako syn 12 cesarza Japonii, książę Yamato Takeru zbudował sanktuarium. To legendarna postać, której istnienie jest nieco dyskusyjne, ale to właśnie on jest uważany za budowniczego. Jako taki, jest on uhonorowany przez duży posąg w pobliżu świątyni (na zdjęciu przy schodach-dżamping). Tutaj znajduje się dojo, w którym ćwiczyli najwięksi adepci kyokushin. Ja też miałem ten zaszczyt poruszać się ścieżkami po jakich stąpał Sosai Masutatsu Oyama i ćwiczyć w tym dojo, a nawet zdawać nie łatwy egzamin na kolejny stopień mistrzowski dan.
Osu!