Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Karate Kyokushin w Świeciu

Wczoraj w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Karate Kyokushin.Przeszło 130 zawodników z naszego regionu brało udział w tej imprezie. Nie mogło też zabraknąć i tym razem zawodników z Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki.

Nasz klub reprezentowali w najniższej kategorii wiekowej kata do lat 10 i swych sił spróbowali po raz pierwszy:
Hubert Możejko,Mikołaj Kosiński,Stanisław Laskowski.Zaś w kategorii kata do lat 12 brali udział Maksymilian Lewandowski oraz Kasper Pieńkowski,który tylko jednym punktem przegrał walkę o trzecie miejsce na podium i tym samym zdobył czwarte miejsce.Ta dwójka także walczyła w konkurencji kumite 11-12 lat jednak tym razem się im nie powiodło.Mateusz Wardowski walczył zawzięcie oraz podchodził do tego bardzo emocjonalnie.Wywalczył trzecie miejsce.Walki Jakuba Bujnickiego nie należały do łatwych.Aby wywalczyć wymarzone pierwsze miejsce musiał dodatkowo przebrnąć przez dogrywkę w walce o wejście do finału.Świetne przygotowanie Jakuba techniczne i kondycyjne spowodowały,że finałową walkę zakończył błyskawicznie i w bardzo dobrym stylu.Gratulacje dla wszystkich naszych zawodnikólw.Dziękuję także rodzicom za przywiezienie dzieci i pomoc na zawodach.Następne zawody za dwa tygodnie w Lipnie.Osu!