Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin 05.11.2016

5 listopada do Szczecina zjechali się zawodnicy i sympatycy sztuk walki.340 zawodników brało udział w walkach Międzynarodowego Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin "KYOKUSHIN CHALLENGE".Zawodnicy Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki zaznaczyli swoją obecność również na tym turnieju. Przyjechaliśmy dzień przed zawodami aby zwiedzić tamtejsze atrakcje turystyczne.Usytuowany na wzgórzu Zamek Książąt Pomorskich,siedziba rodu Gryfitów władców Księstwa Pomorskiego był obiektem naszej uwagi.Następnego dnia, wczesnym rankiem ruszyliśmy na turniej. Zawody były przeprowadzone na wysokim poziomie tak jak organizacja całego przedsięwzięcia.Jakub Bujnicki jako pierwszy z naszych zawodników rozpoczął rywalizację z sukcesami, wywalczył trzecie miejsce na podium w kategorii 12-13 lat, -45 kg.Paweł Olszak musiał stoczyć ciężkie dogrywki,aby stanąć na zasłużonym trzecim miejscu podium w kategorii 16-17 lat,+75 kg.W tej samej kategorii wiekowej i wagowej Maciej Walczak toczył boje nie tylko z przeciwnikami w czystej walce lecz również z wielokrotnymi przewinieniami z ich strony.Został parokrotnie kopnięty poniżej pasa co skutkowało ogromnym bólem. Mogło to mieć wpływ w jego walce finałowej,w której ostatecznie wywalczył drugie miejsce.Po raz pierwszy w zawodach kyokushin swoje umiejętności sprawdzał Marcin Dobczyński, startujący w seniorach w kategorii OPEN, bez podziału na wagę.Niczym młot pneumatyczny gromił swych rywali goniąc ich po macie.Tym samym stanął na najwyższym stopniu podium.Sukcesy naszych zawodników to wielka radość dla kadry instruktorskiej naszego klubu.To także potwierdzenie,że nasza praca jest dobrze wykonywana , jednak zawsze mamy jeszcze dużo do realizacji i wiemy jak ciężko musimy pracować  aby wciąż się udoskonalać.Wielkie gratulacje dla naszych zawodników.Dziękuję za Wasze poświęcenie i wielki wkład w rozwój naszego klubu.Osu!