VI Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra 14.04.2018r.

W minioną sobotę 14 kwietnia blisko 400 zawodników sztuk walki Ju Jitsu, Karate Kyokushin i Karate Tradycyjnego walczyło na trzech matach w Zielonej Górze. Odbył się tam VI Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Na jednej sali rywalizowali zawodnicy z różnych stylów walki. Na co dzień nie współpracują ze sobą, ponieważ tworzą suwerenne kluby należące do różnych organizacji. Czterech zawodników Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki reprezentowało nasz region. Brali udział w Grapling Ju Jitsu oraz Kumite Karate Kyokushin. Tym samym nie było łatwo skupić się na rywalizacji w jednej formule. Niejednokrotnie bezpośrednio po walce lub walkach w Karate rywalizowali od razu w Ju Jitsu i na odwrót. Mateusz Sztybel pomimo kontuzji jakie mu doskwierały poradził sobie doskonale. Napierał na swoich przeciwników. Stosując nasze zasady "łap,rzucaj,trzymaj,nie puszczaj" wygrywał w Ju Jitsu wszystkie walki przed czasem. W kumite Kyokushin wywalczył srebrny medal. Powód do dumy ma również nasz utytułowany zawodnik Paweł Olszak. W Karate Kyokushin wszystkie walki wygrał jednogłośnie a w walce o pierwsze miejsce na podium znokautował swego przeciwnika kończąc tym samym przed czasem. W Ju Jitsu wywalczył zasłużony brązowy medal. Kolejny nasz wspaniały zawodnik Jakub Bujnicki tym razem zaskoczył  samego siebie. W Ju Jitsu w przepięknym stylu pokonał swych rywali i wywalczył złoty medal.
W Kyokushin świetnie walczył w repasażach i bez problemów wygrał. Niestety po niedozwolonym kopnięciu w krocze jakie otrzymał w trakcie kolejnej walki jego możliwości zostały zachwiane. Tym razem w Karate nie wywalczył medalu.Debiutant w walkach Kyokushin Oliwier Mrówczyński pomimo,że nie wywalczył medalu"nie sprzedał łatwo swej skóry". W Ju Jitsu trafił na bratobójczy pojedynek z Mateuszem, który przegrał. Jednak nie poddał się i wygrywając kolejne walki stanął na trzecim stopniu podium. Wielkie gratulacje dla naszych zawodników za ich postawę i ducha walki. Jestem z Was dumny. Osu!