Turniej Ju Jitsu dzieci i młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja 09.10.2010

09 października 2010 kolejny raz  Ognisko TKKF  „Asklepios”  zorganizowało Turniej Ju Jitsu dzieci i młodzików o Puchar Miasta Złotoryja. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, co świadczy o profesjonalnym przygotowaniu  do zawodów. Zawodnicy Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki wszyscy brali udział w walkach o złoto. Maciej Walczak wywalczył  najwyższy stopnień podium. Pozostali zawodnicy BKSzW przegrali swe finałowe walki tym samym wywalczając  drugie miejsca. Jedno złoto i sześć srebrnych medali to ponownie wielka radość z sukcesu dla nas wszystkich. Tym bardziej,że nasi zawodnicy walczyli z wielkim zaangażowaniem i nie dali pokonać się tak łatwo.
Liczba startujących zawodników ok.80 może nie imponować lecz na pewno duch walki jaki reprezentowali wszyscy uczestnicy zawodów pokazał,że warto takie imprezy organizować  ze względu na dzieci i młodzież. Można było zauważyć jaką radość sprawiał im sam start w zawodach. Nie koniecznie wygrana liczyła się dla zawodników lecz samo to ,że mogli wyjść na matę i spróbować swych sił z przeciwnikiem jakiego nie znają. To przede wszystkim nowe doświadczenia jakie mogą tylko pomóc w przyszłości,nie tylko na zawodach lecz i podczas wyzwań dnia codziennego.
Złotoryja ma wiele zabytkowych kamienic i uliczek. Widzieliśmy  pięknie odnowione domy i wąskie uliczki podczas naszego spaceru po tym mieście. Podczas powrotnej drogi na naszej trasie oglądaliśmy jedyny w kraju kompleks trzech drewnianych wiatraków kożlaków. Najstarszy z nich został zbudowany w 1761r.Wiatraki Osieckie noszą nazwy ostatnich  młynarzy jacy tam pracowali.
Wyjazd naszych zawodników po raz kolejny można zapisać jako udany.
Gratulacje dla naszych medalistów BKSzW!!! Osu!

Wyniki:
Maciej Walczak –złoto
Julia Andrearczyk –srebro
Monika Karaszewska –srebro
Dominika Kriger -srebro
Maciej Maćkowiak –srebro
Tomasz Juraniec –srebro
Marcin Borkowski –srebro