XIV Mistrzostwa Polski Ju Jitsu Kata Parami Seniorów i konsultacje Zielona Góra 2010

Już od 11 do 13 listopada 2010 byliśmy w Zielonej Górze, gdzie odbyły się konsultacje Ju Jitsu, wraz z wielce ważną imprezą jaką są Mistrzostwa Polski Ju Jitsu Kata Parami Seniorów.

Przyjechali tutaj najlepsi zawodnicy z naszego kraju, aby walczyć o najwyższe stopnie podium i  Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Oczywiście jeśli chodzi o kata Ju Jitsu. W tych dniach przez salę, gdzie miała miejsce ta impreza przewinęło się blisko 150 osób. Podczas konsultacji w większości czas poświęcony był na pracę z kijem i mieczem. Uczyliśmy się podstawowych, ale jak ważnych zasad posługiwania się nimi. Podstawowe kata też były w naszym programie. Oczywiście było całe mnóstwo technik z zakresu Ju Jitsu, dźwigni, rzutów, kopnięć, duszeń...

Podczas finałowego występu na MP  nasi zawodnicy Paula Chudzińska i Romaric Abdoul słabiej wykonali jedną z technik jakie wylosowali. Zaowocowało to niższą punktacją i tym samym przekreśliło możliwość stanięcia na najwyższym stopniu podium. Tym razem ich główni rywale jakimi ponownie była ekipa z Zielonej Góry, byli widocznie lepsi i nie powtórzyła się sytuacja z Pucharu Polski, gdzie mieli taką samą liczbę punktów. Drugie miejsce na Mistrzostwach Polski  naszej ekipy to jednak bardzo poważny sukces.  Na takich zawodach  trzeba do końca być skoncentrowanym , gdyż najmniejsze rozkojarzenie zaowocować może przegraną. Jeśli podczas walk Ju Jitsu, czy też karate można sobie pozwolić na mały błąd i nie skutkuje to nokautem, można jeszcze wywalczyć  wygraną. To w kata Ju Jitsu jak i karate skutki są natychmiastowe i nie odwracalne. Tutaj każde wyjście zawodników musi być wykonane idealnie inaczej może już nie być możliwości dalszej rywalizacji. Duża precyzja, odpowiednia siła i szybkość składają się na perfekcyjność kata. To też przygotowania trwają zawsze długo i wymagają bardzo wielu powtórzeń. Ponieważ perfekcyjność wykonania jest tutaj najważniejsza. Tym bardziej należą się wielkie słowa uznania dla zawodników BKSzW.