O KLUBIE

Bydgoski Klub Sztuk Walki rozpoczął swoją działalność w 1994 roku. Inicjatorem powstania klubu był Maciej Tomczak, który był również pierwszym szkoleniowcem i prezesem, a obecnie pełni funkcję czołową i jest odpowiedzialny za stronę szkoleniową klubu.

W naszym klubie ćwiczy się ju jitsu i karate kyokushin. Świat zawsze był niebezpieczny, a w dzisiejszych czasach jest to szczególnie widoczne. Często zachodzi potrzeba obronienia siebie lub innych przed napastnikiem uzbrojonym w nóż, pałkę lub inną broń, w sytuacji, gdy samemu takich narzędzi się nie posiada. Dobrze więc aby bronią stały się własne ręce i nogi.

Połączenie karate kyokushin z ju jitsu umożliwia radzenie sobie w walce w każdej sytuacji, czy na stojąco, czy w zwarciu, czy na ziemi. Kyokushin wyzwala w człowieku to co najsilniejsze, czyni go twardym, silnym i odpornym. Natomiast ju jitsu umożliwia radzenie sobie z przeciwnikiem, który mimo wszystko okaże się silniejszy, ale który nie potrafi do końca nad tą siłą zapanować.

Treningi w klubie prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, z bogatym doświadczeniem i posiadających uprawnienia ministerialne.

W klubie, od początku jego działalności, prowadzone są zajęcia dostosowane do wszystkich grup wiekowych i zróżnicowanego poziomu zaawansowania. Wiele osób uczęszcza na treningi dla własnej satysfakcji, poznając sztukę walki i traktując ją jako swoją pasję. Osoby, które chcą sprawdzić swoje umiejętności mają możliwość uczestniczenia w zawodach sportowych różnej rangi, w zależności od zaawansowania i umiejętności. Dzieci stawiają swoje pierwsze kroki zawodnicze na zawodach ju jitsu w walkach typu grapling (walka na kolanach, której celem jest położenie rywala na plecy), a także w kata karate (gdzie trzeba wykonać odpowiedni układ pozycji, bloków, ciosów oraz kopnięć).

Oprócz codziennej pracy treningowej organizujemy letnie obozy sportowo-wypoczynkowe, zgrupowania szkoleniowe oraz wyjazdy. Przy organizacji wyjazdów, oprócz najważniejszych aspektów szkoleniowych, bierzemy pod uwagę walory poznawcze danego miejsca. Dzięki temu zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Organizujemy również treningi z instruktorami z innych klubów w celu wymiany doświadczeń. Szczególnym gościem naszego klubu był shihan Alain Breugelmans 7 dan wiceszef Świtowej Organizacji Karate Kyokushin-Tezuka Group.

W swojej działalności popularyzujemy dyscypliny karate i ju jitsu biorąc udział w pokazach podczas imprez organizowanych przez miasto i inne organizacje pozarządowe (Festiwal Sztuk i Sportów Walki, pokazy na festynach i dla szkół podczas imprez okolicznościowych).

Nasze sukcesy szkoleniowe to przede wszystkim duże zainteresowanie karate kyokushin i ju jitsu. Od początku istnienia klubu jak i wcześniej duża liczba osób w różnym wieku studiowała kyokushin karate, jednocześnie poznając tajemnicę sztuki walki, jaką jest ju jitsu. Trzy osoby z naszego klubu osiągnęły stopnie mistrzowskie DAN. Wiele osób uzyskało również uprawnienia instruktorskie. W swoim dorobku posiadamy mnóstwo medali Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy.

Dodatkowe informacje o Bydgoskim Klubie Sztuk Walki:

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej REGON: 340241401
85-377 Bydgoszcz
ul. Cieplicka 34
Woj. Kujawsko-Pomorskie

Bydgoski Klub Sztuk Walki jest stowarzyszeniem, które nie prowadzi działalności gospodarczej (non-profit) i działa w oparciu o zatwierdzony statut. Statut BKSzW jest wpisany do rejestru ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej nie prowadzących działalności gospodarczej oraz ewidencji uczniowskich klubów sportowych w Wydziale Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Bydgoszczy.